czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Wybieramy gry dla malucha. Sprawdź porady

W różnych mediach od dłuższego czasu można przeczytać doniesienia o tym, jak to gry na komputer są niekorzystne dla młodzieży. Trzeba powiedzieć to wprost – to nonsens. Takie wiadomości są wynikiem braku wiedzy dziennikarzy, którzy pragną przyciągać widownię tematami.

lego
Author: David J
Source: http://www.flickr.com
Ludzie rozsądni nie łykają doniesień o wywoływaniu agresji przez gry na komputer. Przemyślmy to: czemu to produkcja na komputer ma posiadać takie działanie, a nie na przykład najczęściej dużo ostrzejsze wytwory z Hollywoodu? Dlaczego to gra na komputer ma rzekomo zachęcać kogoś do zabicia człowieka, a nie powieść kryminalna z soczystymi opisami zbrodni? Następna rzecz – dlaczego zabicie kogoś na ekranie komputera ma spowodować, że graczowi przyjdzie chęć na zabójstwo w prawdziwym świecie? Przecież jest zupełnie odwrotnie, brutalna gra wideo może rozładować stres!I zostaje jeszcze koronny argument – gry na komputer to rzesze różnych typów i produkcji. Różnice między grami są wielkie – na półkach sklepowych można ujrzeć świetne Lego Władca Pierścieni dla najmłodszych, a obok GTA V, sprzedawaną wyłącznie dorosłym. Identycznie jak w wypadku oglądania produkcji filmowych bądź czytania lektur, najważniejsze jest dobranie odpowiedniej pozycji. Wachlarz jest imponująco duży.

Jeśli jesteś rodzicem malucha, który kocha gry komputerowe, nie zapominaj, by zawsze sprawdzać to, w co dziecko gra. Gry brutalne nie są dobre dla malucha, gdyż mogą wywołać koszmary senne i uczucie strachu.Dobrze jest udać się z podopiecznym do sklepu i dokładnie przejrzeć produkcje w ofercie. Pamiętaj, że gry wideo dostają rożne obostrzenia wiekowe, identycznie jak filmy. Dlatego dla przedszkolaka doskonałym wyborem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś krwawa strzelanka. W ofercie można znaleźć wiele rozmaitych gier, które znakomicie pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka, nie epatując jednocześnie krwią i seksem.