czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Jak trzeba walczyć z gryzoniami, które wchodzą do naszego budynku?

W usuwaniu gryzoni posiadamy sprzymierzeńców. Są to naturalni wrogowie gryzoni zatem dziko żyjące kuny, węże czy też drapieżne ptaki. Mogą być to również zwierzęta udomowione czyli koty oraz w trochę mniejszym stopniu psy.


Najmniej znana metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Prowadzone jest ono przeważnie w przypadku wielu gryzoni takich przykładowo jak szczury czy karczowniki. Teren, na jakim te gryzonie posiadają swe nory, ogradzany jest gęstą siatką a później gryzonie są wypłaszane z nor przy użyciu gazu albo wody. Gryzonie, które uciekają zabijane są kijami lub czasami strzela się do tych gryzoni z broni śrutowej. Technika odłowu gryzoni jest to kopanie tzw. rowków chwytnych. Są to wykopane na głębokości 20 do 30 cm rowki w glebie, które biegną najczęściej obok ogrodzeń albo granicy działki. Co kilka metrów wykopać trzeba głębokie studzienki, do których wpada gryzoń. W studzienkach albo rowkach umieścić można trutkę. Najpewniejszy i najmniej kosztowny sposób zwalczania gryzoni, to używanie pułapek.

Ten artykuł ma niezwykle ciekawą treść, lecz odwiedź serwis www (http://www.operakameralna.pl/spektakle/), który zawiera podobne informacje. Także z pewnością będą niesamowicie interesujące.

Wymagana jest cierpliwość oraz wprawa, które decydują o powodzeniu zwalczania gryzoni.


gryzoń
Author: KJD2007
Source: http://www.flickr.com
Pułapki, do których mimo częstego nastawiania nie udało się złowić gryzonia nie ma potrzeby zastępować innymi, gdy nie zaobserwowaliśmy w ich okolicy wyraźnych śladów szkodliwych gryzoni. funkcjonuje bardzo wiele wariantów pułapek na szczury i inne gryzonie. Końcowa metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni przy pomocy różnorodnego rodzaju środków gryzoniobójczych. Są to środki w formie trujących gazów albo trutek. Deratyzację za pomocą tych środków możemy wykonywać sami, lecz bezpieczniej będzie, gdy tą usługę zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która zajmuje się odszczurzaniem. Aby zabezpieczyć lokal przed gryzoniami, trzeba sprawdzić czy są jakiekolwiek szpary, którymi gryzonie mogą wejść z dworu do naszego domu.


Odnalezione szpary trzeba bardzo starannie zabezpieczyć. Należy pamiętać o tym, że gryzonie mogłyby przegryźć płyty z tworzyw sztucznych, deski i potrafią wyskrobać dziury w cementowej zaprawie.