czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Twórczynie sztuki współczesnej

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna
Author: Robert Jaworski
Source: TEATR MONTOWNIA
Sztuka współczesna wcale nie musi być trudna. Warto poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić.
W natłoku działań artystycznych wielu galerii łatwo popaść w dezorientacje. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Sporo zależy tu od indywidualnych wymogów,a także od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy, bądź zwyczajnie od jego gustu. Należy jednak poszerzać ciągle wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to bardzo młoda oraz utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która uczyła się na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła interesujący film animowany „Drżące trąby”, który dzięki humorystycznym akcentom, świetnej realizacji oraz kompletnej bezpretensjonalności od razu zdobył sympatię internautów. Dzieło opowiada historyjkę animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), a także Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak dotychczas przez blisko ćwierć miliona widzów. Autorka posiada w dorobku również mniej znane animacje.

Jeżeli ten temat Cię , to zapewne zainteresuje Cię również nowa publikacja (http://www.zawodtyper.pl/kod-promocyjny-fortuna/) na to zagadnienie, gdyż również ma ciekawe informacje.

Kanały internetowe ,a takżei specjalne programy telewizyjne oferują w tym wypadku sprytne i proste rozwiązaniem, jakie pozwala każdemu odnaleźć inne wiadomości na temat filmów wzmiankowanej autorki. Kto chce dowiedzieć się więcej może również wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową hasło Natalia Brożyńska (link).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,a także projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach rozlicznych programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Obecnie działa ona na wrocławskiej ASP jako asystentka w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Ponadto zajmuje się również dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, oraz cenioną inicjatorka wydarzeń społecznych. Podejmuje działania z zakresu dizajnu, performance, instalacji, video, czy fotografii. Eksperymentuje dużo w ramach ważnych projektów artystycznych. Własnymi dziełami bada wielość procesów granicznych, porusza tematy związane z kwestiami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Najlepszym pomysłem będzie także zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to kluczowe motywy jej fotografii czy rysunków. Miała dużo wystaw, a jej liczne dzieła można też było jak do tej pory oglądać w wielu magazynach takich jak chociażby Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Polecane wystawy tychże artystek można też przejrzeć w prasie specjalistycznej czy ulotkach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być za kosztowne. Wręcz przeciwnie, są one zwyczajowo doskonale dostosowane do wymogów i możliwości pieniężnych normalnego konsumenta. Ogromna ilość z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, choćby z pracami Anny Halerewicz to miejsce, jakie na pewno należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.