czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Zdrowy i czynny sposób na wczasy

Coraz częściej planujemy spędzenie naszego odpoczynku aktywnie. Dużym polem do popisu stały się różnego typu sporty wodne. Nurkowanie w Egipcie, pływanie na Morzu Śródziemnym, a też windsurfing, narty wodne i wakebording. Ale bardzo widowiskowym i ostatnio też popularnym sportem stał się kitesurfing.

Kitesurfing jest dyscypliną sportu wodnego, który można scharakteryzować odmianą surfingu, ponieważ poruszamy się po tafli wody na desce o niedużej wyporności. Zasadniczą siłą pędną jest latawiec, a nawigacja nim odbywa się przy pomocy drążka sterującego. Całość powiązana jest z trapezem, co pozwala na wolne sterowanie latawcem, bowiem cała siła z latawca scedowana jest na biodra i w otoczenia pasa. Dla osoby praktykującej kitesurfing najważniejszy jest stały i silny wiatr. Bez wątpienia dobrze jest, gdy służącym wymogom wiatrowym towarzyszy słoneczna pogoda, ciepła, błękitna woda i piękne krajobrazy. Kitesurfing jest sportem bezpiecznym pod warunkiem, że znamy prawidła postępowania i sterowania latawcem.

Z pewnością przysłuży Ci się najnowsza wiadomość (http://www.osadanaochodzitej.pl/wirtualny-spacer.html). Więc kliknij w ten link i raduj się artykułem, który z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.W okresie letnim do zwykle odwiedzanych należą spoty w krajach europejskich. Jest to autentyczny raj do praktykowania sportów wodnych. Silny i trwały wiatr, wiejący przez cały rok sprawia, że na wyjazd w tamte strony decydują się amatorzy tego sportu z całego świata. Jeśli ktoś ma chętkę na egzotyczny wyjazd, doskonałym miejscem jest Maroko. Poza wspaniałymi wrażeniami z pływania, oczekuje nas przygoda z dziką naturą.Kitesurfing
Author: troy_williams
Source: http://www.flickr.com
Miejscowa Zatoka Gdańska przekazuje nam także bardzo solidne warunki i jest doskonałym miejscem na weekendowy wypad. Niezależnie od tego czy organizujemy urlop w Polsce, w krajach śródziemnomorskich, w Brazylii, czy Egipcie, uwagę zatrzymują barwne, unoszące się daleko nad wodą latawce, a skoki i powietrzne sztuki praktykowane przez uprawiających ten sport zadziwiają wszystkich. W owym sporcie nie liczy się wiek, ani nadzwyczajna siła mięśni, wystarczy dobra koordynacja i obycie z wodą.

Warto się odważyć i zrealizować własne marzenia. Taki niesłychany wyjazd połączony z niesamowitą przygodą na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.