czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Gry planszowe, czyli znakomity przepis na rodzinną zabawę w deszczowy wieczór

Pierwsze chłodne dni zachęcają do spędzenia czasu w domu. Jak najciekawiej spędzić ten okres z bliskimi a jednocześnie pielęgnować w sobie praktyczne zdolności? Znakomitym rozwiązaniem jest wspólna gra w gry planszowe. Jeszcze nie tak dawno sądzono, że to relikt przeszłości, dzisiaj wracają do łask.

sklep z grami planszowymi
Author: Volgar
Source: http://www.flickr.com
Co istotne, na rynku znajdziemy znacznie więcej gier planszowych, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępna jest ich kusząca oferta, z której coś dopasowaną dla siebie kupią nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Sprzedawcy oferują gry analityczne, przygodowe, oparte na rebusach językowych, rozwijające pomysłowość, edukacyjne… Fajne gry planszowe zamówimy na serwisach aukcyjnych, w sklepach stacjonarnych i wirtualnych. Ich cena jest relatywnie niewysoka, a lista korzyści, jakie płyną z grania w planszówki – wyjątkowo długa.

Dla maluchów to przyjemna recepta na rozwijanie kreatywności, ćwiczenie koncentracji i zdolności analitycznego myślenia. Planszówki poprawią też elokwencję i pełnią funkcję edukacyjną, na przykład ułatwią maluchom zapamiętać cyferki lub litery alfabetu. To pomysłowa metoda uczenia się, ponieważ dzieci ani przez chwilę nie są znużone. Dla nich to wyłącznie fajne gry planszowe, niekojarzące się z nudnymi ćwiczeniami.

Jeżeli musisz szybko odnaleźć pokrewne teksty dotyczące analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info (https://qualityisland.pl/asercje-w-selenium/) na innej tego typu witrynie.

Planszówki to jednak też plusy dla ich opiekunów. Stanowią interesującą ofertę na spotkanie w gronie znajomych, wyciszają, relaksują.


Gry językowe zwiększają zasób słownictwa, a strategiczne – zdolność analitycznego rozumowania. Takie umiejętności przydadzą się każdemu, bez względu na ilość lat. Szczególnie jednak granie w gry planszowe polecane jest seniorom – badania naukowców udowodniły, że taka aktywność intelektualna zmniejsza niebezpieczeństwo m.in. dotknięcia przez chorobę Alzheimera. Z bogatej oferty producentów, bez problemu wybierzemy grę planszową dla nas. Możemy kupić edukacyjną, rozwijającą logiczne myślenie, zasób słownictwa, lub zręcznościowe. Szybko przekonamy się, jak interesującą i rozwijającą są alternatywą dla nocy spędzonych na kanapie przed telewizorem.