czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Swój dom

Własny dom to marzenie bardzo wielu ludzi. Aktualnie młodzi oraz starsi ludzie niejednokrotnie stawiają sobie cel, by móc pozwolić sobie na wybudowanie domu na własną rękę. Jednak z tego rodzaju wydarzeniem wiążą się tak wielkie koszty, że często ludzie z tego rezygnują.
dom jednorodzinny
Author: Don Graham
Source: http://www.flickr.com
Powszechnym rozwiązaniem jest także branie kredytu konkretnie na ten cel. Nie w każdym przypadku jest to jednak dobra idea, należy bowiem się liczyć z powinnością późniejszej spłaty zobowiązania. Z kolei budowa domu stwarza tylko pewien procent kosztów, czego wiele osób na początku nie myśli. Ogromne koszty wiążą się także z urządzeniem i umeblowaniem domu i na tym nie jest koniec. () Osoby, które pragną lub planują mieć swój własny dom muszą przemyśleć sprawę utrzymania go. Szczególnie w zimie związane jest to z dużymi kosztami, gdyż wtedy wnętrze musi być ogrzewane. Im większe mieszkanie, tym większe są to koszty. Jeżeli jednak dana osoba zdecyduje się na budowę domu, musi brać pod uwagę wiele rzeczy (zobacz przykład).W kwestii budowy własnego domu najczęściej oszczędność nie jest dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, jeżeli związana jest z zatrudnionymi do budowy obiektu ekipami osobami. Powinno się pamiętać o tym, że im lepsi fachowcy pracują przy tym przedsięwzięciu, tym końcowy efekt będzie lepszy, a co najbardziej istotne – bardziej trwały. Trwałość jest natomiast jednym z najbardziej istotnych warunków, które powinien spełniać powstający obiekt. Powierzanie prac przy budowie domu ludziom niewykwalifikowanym, przykładowo członkom rodziny, może skutkować tak zwaną fuszerką, czyli pracami wykonanymi w sposób całkowicie nieprofesjonalny.

Przed zainicjowaniem budowy domu powinno się zasięgnąć wiadomości z różnych źródeł. Istotne, by były to źródła możliwie jak najrzetelniejsze. Dobrze jest więc poprosić o radę specjalistów z dziedziny architektury i budownictwa. Ponadto sporo przydatnych informacji można znaleźć także na stronach internetowych, tam jednak należy informacje poddawać ostrej selekcji. Na profesjonalnie prowadzonych portalach budowlanych można przykładowo znaleźć wiele przydatnych informacji. Będą to przykładowo opinie o materiałach budowlanych czy konkretnych firmach, a także porady co do budowania i urządzania domów.


Author: k.s.