czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Napisałeś książkę i myślisz, co następnie zrobić – zobacz, jakie masz możliwości

Zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie, jest gigantyczna liczba ludzi, którzy uwielbiają pisać. Spora część z nich nie tylko o tym marzy, nie tylko to uwielbia, ale naprawdę to robi. Ani się obejrzeć, a rodzi się top poezji, zbiór opowiadań, czy książka. W człowieku rodzi się wtenczas duma z wykonanego dzieła. Jednakże co uczynić, by praca nie poszła na marne, by nie pozostała w szufladzie?


pisanie książki
W tej chwili należałoby powiedzieć – nie, aby nie pozostała w szufladzie, a, by nie pozostała w laptopie. Rozwój technologiczny ruszył do przodu i osoby piszące na dawnych maszynach można teraz zliczyć na placach jednej dłoni. Laptopy okazały się nowymi pamiętnikami, białymi kartkami, na które można przelewać myśli. Ogromne znaczenia ma również Internet – dzięki niemu wiele osób tworzących ma szansę pochwalić się innym swoją twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednak zrobić, gdy będzie się miało już gotowy materiał, czy mówiąc wprost – napisaną książkę? Jak się okazuje stworzenie książki to w rzeczywistości dopiero start długiej drogi. Chociaż w RP jest wiele wydawnictw, osobom debiutującym okrutnie ciężko jest się pojawić na rynku. Wydawnictwa nie za każdym razem są skłonne wyłożyć pieniądze na publikację i reklamę, gdyż nie są pewne, iż zysk stanie się na tyle wielki, by bez problemowo zniwelować koszty. Zdarza się, iż osoba, która stworzyła powieść odbija się od drzwi ważnych wydawców lub czeka latami, aż dane wydawnictwo wypuści książkę do księgarń. Wyjściem na te bolączki jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?


książka
Author: Alicia A. L.
Source: http://www.flickr.com
Self publishing przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się coraz większą popularnością. Polega na tym, że osoba, która stworzyła książkę, w pojedynkę ją wydaje. Starczy posiadać określoną liczbę pieniędzy i można zlecić drukarni wydruk i oprawę, zainwestować w reklamę, w firmę, która pomoże dystrybuować książkę. Co się otrzymuje? Przede wszystkim prawa autorskie i wydawnicze są w rękach autora. Ma też dużo wyższy zysk ze sprzedaży. A przede wszystkim nie trzeba czekać wieków, aż książka ujrzy światło dzienne. Dla mnóstwa piszących to same plusy.