czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Od czego zacząć ćwiczenia gry na gitarze?

Młodzi adepci gitary nierzadko zastanawiają się nad tym, od czego zacząć edukację i na jakich utworach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się profesjonalnej gry. Akurat tak się składa, że nie jest to takie oczywiste, ponieważ nauczenie się konkretnych utworów albo ich fragmentów jest tylko pewnym etapem w nauce. Ugranie sprawnie jakiejś części piosenki może oczywiście być niezmiernie nakręcające jednak należy pamiętać także o tym, że rzeczywiście istotną rzeczą jest także praca nad sprawnością techniczną oraz świadomym poznawaniu teorii muzyki.
na koncercie Red Hot Chilli Peppers
Author: Julie Vazquez
Source: http://www.flickr.com
Jedynie w ten sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego energię, która w dodatku będzie ciągłą edukacją i pogłębianiem swojej wiedzy o muzyce oraz o graniu na samej gitarze. Pamiętajmy, że aby ugrać świetnie jakąś piosenkę musimy mieć w rzeczywistości dużo lepsze umiejętności techniczne. Jedynie wówczas będziemy mogli znakomicie zabrzmieć, jeśli za piosenką, którą wykonujemy kryć się będzie energia będąca skutkiem świadomego opanowania materiału.

koncert rockowy
Author: Lunchbox LP
Source: http://www.flickr.com
Zawsze jednak należy od czegoś wystartować. Dobrze jest połączyć praktykę techniczną z edukacją teoretyczną i wykorzystaniem tego podczas uczenia się określonych piosenek. Dobór piosenek pośród początkujących gitarzystów elektrycznych powinien być dostosowany do etapu, na którym jesteśmy, jednak na pewno warto dobrać sobie takie zespoły, które mają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i bardziej wymagające solówki, abyśmy mogli do czegoś dążyć.

Sprawdź bez obaw ten udostępniony (https://purana.com.pl/ksiazki/) wpis. Opisuje on zbliżoną tematykę, więc z pewnością także będzie dla Ciebie interesujący.

Nierzadko zaczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet wycinają świetne rockowe sola, a poza tym znajdziemy tam mnóstwo dość prostych riffów i zagrywek.Innym zespołem, o jakim należy pomyśleć przy wyborze swojego pierwszego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy trochę już zapomniany Rage Against The Machine. Piosenki tych zespołów są często oparte na powtarzających się riffach, które nie są bardzo skomplikowane a poza tym gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa początkowo długie miesiące. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy z kolei dużą liczbę prostych motywów popartą zwykle typowym graniem akordowym, co dobre będzie na sam start w praktykowaniu pierwszych piosenek.