czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dwudziestokilkuletni zdolni polscy muzycy próbują zarobić na chleb

Bycie artystą w współczesnych latach jest dość skomplikowane i tylko na pocieszenie można nadmienić, że najprawdopodobniej nigdy nie było. Uczęszczanie do średniej szkoły muzycznej wcale nie wróży różowej przyszłości na estradzie - zazwyczaj kariera finalizuje się tym, że muzyk, który kiedyś zacięciem ćwiczył gamy, teraz nie wie nawet, gdzie jest położony jego instrument.

lokal do wynajęcia
Author: Hamner_Fotos
Source: http://www.flickr.com
Gros osób preferuje jednak posiadanie konkretnego fachu, który do tego umożliwi zarobienie niemałych środków finansowych. Tylko nieliczni mają szczęście i robią zawrotną karierę jako np. członkowie zespołów znanych w województwie a nawet w całej Polsce. Chyba najtrudniej mają ci, którzy ukończyli studia muzyczne i są wyedukowanymi gitarzystami lub pianistami, przygotowani do tego, aby dostać etat w cenionej orkiestrze. Jednakże taką pracę mogą wykonywać jedynie nieliczni, natomiast pozostali są zmuszeni wykazać się inwencją twórczą, żeby połączyć swoje hobby z pracą. Dla niektórych zbawienna okazuje się oprawa muzyczna imprez. Takie hasło bywa zazwyczaj łączone z ważnymi wydarzeniami w życiu obywatela. Kontrabasistka może zagrać w trakcie uroczystości zaślubin, bo Ave Maria w wykonaniu takiej artystki zawsze będzie wzruszać zaproszonych słuchaczy.

Co dwie głowy, to nie jedna - tak przynajmniej komunikuje wszystkim znane powiedzenie. A z pewnością nie odkryjemy Ameryki, jeżeli znamy, że w zespole jest o wiele raźniej. Nic zadziwiającego w tym, że ci bardziej przedsiębiorczy gitarzyści szukają kamratów, żeby razem muzykować. Tym samym propozycja znacząco się poszerza i staje się dla potencjalnych usługobiorców bardziej atrakcyjną. Występ indywidualny nie jest tak wyjątkowy, jak występ zespołu, a jedna wiolonczelistka to nie to samo, co kwartet smyczkowy na ślub. I w ten sposób fraza oprawa muzyczna imprez zyskuje na jeszcze jednym znaczeniu.

Własna działalność gospodarcza wymaga tego, żeby taki muzyk biznesmen poświęcał czas na kwestie czysto organizacyjne. Warto ustalić, kto będzie odbierał telefony, redagował witrynę internetową i kto zajmie się marketingiem. A gdy taka działalność się rozkręci, to może nawet niektórzy pomyślą o zatrudnieniu dodatkowej pracownicy, która w fachowy sposób będzie codziennie odpisywać na maile.