czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Walczmy z depresją, która może dosięgnąć każdego.

Można powiedzieć, że depresja, to najczęściej występująca przypadłość w obecnym czasie. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wielu ludzi ma objawy depresji, z którymi nierzadko nic nie robią, sądząc, że objawy te są typową reakcją na życie i to, co się w nim dzieje. Problem polega na tym, że rzeczywiście – zwłaszcza laikom – niełatwo rozpoznać w pierwszej kolejności te objawy, a następnie na nie należycie zareagować.


Nieodzowna jest tak czy inaczej wizyta u eksperta.
Prywatna Praktyka Psychologiczna
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com

Kiedy się do niego udać? Pierwszą oznaką winna być notoryczna niechęć do wszystkiego, długo utrzymujące się znużenie, brak energii do działania i ciągła frustracja. Gdy zastanowimy się nad tym głębiej z miejsca powinniśmy stwierdzić, że tego typu stan nie jest naturalny. Człowiek powinien bowiem radować się z życia, z tego, że może na co dzień odkrywać nowe rzeczy, że może się rozwijać i kształtować. Nieustanne niezadowolenie, zmęczenie i rezygnacja nie są zatem najlepszą oznaką. „Dobrze”, jeżeli zaczynają nam w pewnym momencie doskwierać, w tym sensie, że chcemy coś zrobić, aby się pozbyć tego nieprzyjemnego stanu, gorzej zaś, gdy nie zauważymy, że z dnia dzień zatracamy się, by się ostatecznie całkowicie zagubić. Oczywiście, depresja nie jest łatwą do ocenienia przypadłością, zważywszy że możemy
smutna dziewczyna
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
rozróżnić wiele jej odmian. Znana jest na przykład depresja (psychiatra wrocław) sezonowa, kiedy to zauważamy wzmożone znużenie, czy popadanie w skrajnie pesymistyczne stany choćby zimową porą. Znacznie więcej.


Znane jest również zjawisko takie jak miedzy innymi depresja poporodowa, kiedy młoda matka zaczyna odczuwać mnóstwo obaw co do, tego, że sobie nie poradzi, że jej życie zmieni się nie do poznania i nie będzie już miała chwili dla siebie. Innymi słowy depresji nie można jednoznacznie dookreślić i to czyni ją jeszcze niebezpieczniejszym przeciwnikiem. Należy bowiem robić wszystko, by niwelować tego typu stan. Na depresję powinniśmy się nauczyć odpowiednio reagować, gdyż, gdy trwa długo i nie jest leczona, może nawet przyczyniać się do śmierci całkiem przydatna strona psychologa, warto zajrzeć. Jesteśmy za to odpowiedzialni wszyscy – w tym sensie, że każdy z nas powinien nauczyć się odpowiednio reagować zarazem na stany, jakie pojawiają się w nas samych, jak i u ludzi, z jakimi mamy codziennie styczność.