czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Główne zasady użytkowania opon w osobowych samochodach, kiedy należy wymieniać opony na nowe

Spora część kierowców nie zwraca zupełnie uwagi na to, jak wyglądają opony w pojazdach, którymi jeżdżą. Niektórzy nawet się nie starają, żeby wymienić je z letnich na zimówki, chociaż względy bezpieczeństwa sugerują, aby absolutnie nie poruszać się na mrozie i śniegu na ogumieniu używanym w lecie.


opona w warsztacie
Author: Moto "Club4AG" Miwa
Source: http://www.flickr.com
Letnie opony posiadają zupełnie inny skład mieszanki, niż zimówki i w czasie mrozów guma po prostu sztywnieje, co znacznie zagraża bezpieczeństwu jazdy. Dlatego też polecane jest, żeby przy pierwszych przymrozkach zdecydować o wymianie opon, zimówki dużo lepiej sobie radzą nawet przy największych mrozach, a z kolei jazdę po śniegu poprawiają specjalne lamelki, jakich nie posiadają opony na lato. () Idealnym rozwiązaniem, choć niestety również najbardziej kosztownym, jest posiadanie dwóch zestawów kół z oponami zimowymi i letnimi.

Wtedy na lato można zakupić felgi aluminiowe, dużo ładniej się prezentujące, a na zimę felgi ze stali, jakie są znacznie bardziej odporne na jakieś uszkodzenia, jakie mogą się pojawić na zimowych ulicach.

Pamiętaj, że żeby zdobyć interesujące wiadomości na opisywany temat, musisz znaleźć właściwe źródło - więc odkryj serwis, tam odnajdziesz wciągające fakty.

Lecz zmienianie ogumienia pomiędzy sezonami to jedno, a kontrolowanie stanu bieżnika to druga, nie mniej ważna rzecz. Przede wszystkim trzeba kontrolować, jak wysoki będzie bieżnik, jeśli michelin opony mają poniżej minimalnej dopuszczalnej wartości, to należy je bezwzględnie zmienić. Jeżdżenie na zbyt wytartych oponach może się skończyć nie tylko wysokim mandatem i konfiskatą dowodu rejestracyjnego, ale również jest po prostu niebezpieczna.


Jeżeli bieżnika będzie zbyt mało, to w czasie opadów może on sobie nie poradzić z dokładnym odprowadzeniem wody i pojazd może wpaść w poślizg.

Żeby zdobyć nowe informacje na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/akcesoria-myjek-techkar/pianownice-do-myjek-techkar,2,3584), a zapewne nie będziesz zawiedziony Sprawdź to!

Kolejną rzeczą, na jaką należy uwagę przy sprawdzaniu ogumienia, jest wiek opon. Jeśli używane opony michelin mieć będą więcej niż dziesięć lat, to nawet wtedy, gdy jest odpowiedni bieżnik warto pomyśleć o ich wymianie. Guma, z której produkuje się opony, po pewnym okresie używania po prostu ulega wolnemu niszczeniu, pojawiają się różne mikropęknięcia, jakie także mogą być groźne.