czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Zadbany gołębnik

Gołębniki należy trzymać w doskonałej czystości. W tymże celu czyszczenie pomieszczeń (usuwanie kału, piór, kurzu itp.) powinno się odbywać codziennie. Czynność tę należy realizować rozważnie, tak ażeby gołębie wysiadujące jajka lub pielęgnujące swoje młode nie były zaniepokojone. Ściółki w gniazdach nie zmienia się w czasie wysiadywania jaj jak też w okresie, gdy młódki są jeszcze za bardzo młode. Po 10 dobach od wyklucia się piskląt można zmienić gniazdo na nowo odkażone oraz umoszczone.


zdrowy gołąb
Author: Phil Fiddyment
Source: http://www.flickr.com
Po zwieńczeniu okresu wylęgowego, co przypada na okres wypadania 5 lotki 1 rzędu, należy segmenty gniazdowe pozamykać i wymontować albo usunąć z gołębnika. Na okres zimy dzieli się gołębie według płci, żeby samce oraz samice pomieszkiwały w odrębnych pomieszczeniach.

Jeżeli niniejszy tekst jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (http://www.klubtanca.pl/szkolenia-i-kursy/) a przeczytasz tam podobne informacje. One również z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

W tym okresie karmi się gołębie ziarnem skąpym w białko i mniejszymi dawkami. Dietę ptaków powinniśmy suplementować preparatami tj. omega 3 oil - pigeonvit.pl/pl/p/Omega-3-oil/45/; czy pigeon vitality. Wiosną, w połowie marca, dobiera się pary do kojarzenia. Parki te wsadza się do przegródek kojarzeniowych, dając każdemu ptakowi oddzielną celę, żeby zapobiec bijatykom, które zdarzają się w pierwszych dniach po zestawieniu gołębi w pary.

Kliknij ten link! To bez dwóch zdań świeża publikacja, przeczytasz tam sporo ciekawych materiałów! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Po kilku dniach, gdy para gołębi poznała się już jak też przywykła do siebie, usuwa się ściankę działową, która je dzieli, aby ptaki mogły przystąpić do rozrodu. Jeżeli samiczka będzie pokryta przez samczyka, możemy wpuścić je do pomieszczenia gniazdowego, w którym selekcjonują i zajmują gniazdo, do jakiego zostają złożono jajka, zaś oboje rodzice rozpoczynają ich wysiadywanie. W tym czasie nie trzeba ptaki niepokoić.


biały gołąb
Author: A N Suresh Kumar
Source: http://www.flickr.com
Gołębie poniektórych ras, szczególnie krótkodziobych, często nie są w stanie odpowiednio wykarmić swoje pisklęta. Po 10 dniach od wyklucia się piskląt, gdy zachodzi nowy okres łączenia, rodziciele porzucają je oraz nie dają im pożywienia. W takich warunkach pisklęta dogorywają z zimna jak też głodu. Zawczasu więc trzeba do podchowania ich przyszykować gołębie mamki, czyli gołębie znakomicie karmiące. Powinniśmy w taki sposób określić czas łączenia gołębi rasowych a także gołębi-mamek, ażeby obie pary składały jaja równocześnie albo z różnicą 2 dni - link do na bieżąco: . Po złożeniu jaj zamienia się je - od ptaków rasowych przenosi się do gołębi mamek oraz odwrotnie, bądź zamienia się pisklęta w pierwszych dniach po wykluciu się.