czyli zabawa na całego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/13kohorta.pl/includes/menu.inc).

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas czarterowania łodzi?

Aktywny odpoczynek nie musi polegać wyłącznie na uprawianiu tego typu dyscyplin sportowych jak pływanie czy tenis. Istnieją też te, do których dobra kondycja jest oczywiście niezbędna, jednak wysiłek jest niejako rozłożony w czasie.


Dobrym przykładem jest pływanie chociażby na jachtach.


Wygrywaj w konkursie Yogen Früz!
Author: Yogen Früz
Source: Yogen Früz
Jest to wspaniały sport, a równocześnie doskonała rozrywka, która daje okazję spędzania mnóstwa godzin czy nawet tygodni na świeżym powietrzu. Jeżeli nie posiadasz własnej jednostki, w każdym przypadku mógłbyś ją wypożyczyć.

Gdy poszukujesz dokładnych danych, nie czekaj, tylko sprawdź pod adresem. Odnajdziesz na niej wszelkie niezbędne informacje.

Najlepiej byłoby to zrobić już w styczniu, gdyż w lecie może być już dawno za późno. Należałoby się na to zdecydować nawet jeżeli nie posiadasz jeszcze koniecznego patentu sternika, przez parę miesięcy z pewnością zdążysz go uzyskać lub namówić kolegę, który posiada już taki dokument. Pamiętaj, że jeżeli interesuje Cię wynajem jachtów, warto znaleźć spółkę, która zapewni także jego całe wyposażenie. I miej na uwadze, że to nie musi być od razu żaden długi rejs, dobrze jest krok po kroku zdobywać doświadczenie.


Przykładowo jeżeli chciałbyś wynająć jacht na Mazurach, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na długość takiej jednostki. Istotne jest także przeznaczenie łodzi. Odmienny rodzaj jachtu jest używany do dalekich rejsów a inny do krótszych wyjazdów na chociażby jednym z mazurskich akwenów. Poza tym istotne jest także otoczenie, z którym zamierzamy płynąć. Doświadczony żeglarz z pewnością służyłby profesjonalną poradą. Powie m.in, że przed wyczarterowaniem każdy jacht należy dokładnie przetestować.


Ma to olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo i luksus podróży. Trzeba zwrócić uwagę na jakiekolwiek pęknięcia czy uszkodzenia. Jeśli coś wywoła nasze wątpliwości, warto jest wykonać zdjęcia.