czyli zabawa na całego

studia

W jaki sposób dwudziestokilkuletni zdolni polscy muzycy próbują zarobić na chleb

artystka grająca na ulicy
Author: Ryan Li
Source: http://www.flickr.com
Bycie artystą w dzisiejszych latach jest dość skomplikowane i jedynie na pocieszenie można nadmienić, że najprawdopodobniej nigdy nie było. Uczęszczanie do średniej szkoły muzycznej w żadnym razie nie wróży obiecującej przyszłości na scenie - najczęściej przyszły sukces kończy się tym, że muzyk, który kiedyś zacięciem ćwiczył gamy, dziś nie wie nawet, gdzie jest położony jego gitara.

Egzamin z rysunku będzie konieczny, by dostać się na studia projektowe

starówka w Krakowie
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zostałeś postawiony przed wyborem studiów na wyższych uczelniach na pewno zastanawiasz się, jaki kierunek będzie dla ciebie najlepszy i zapewni ci dobrze płatną pracę po studiach. By dostać się na znaczącą część kierunków wystarczą tylko wyniki z matury, jest jednak parę wyjątków.

Wiedza oraz mądrość, to wartości niezastąpione

nauka logiki
Author: Luis Vidal
Source: http://www.flickr.com
Nauka jest źródłem wiedzy, którą jesteśmy w stanie spożytkować na wiele sposobów. Jedn z nas będą edukować innych, drudzy będą kształcić się w nieskończoność, a jeszcze inni stworzą publikacje naukowe. Jeśli chcemy napisać naukową rozprawę powinniśmy mieć, co najmniej tytuł magistra. Sporo osób z tym tytułem publikuje książki, skoroszyty naukowe dzięki uczelnianym wydawnictwom, na których zdobyli tytuł. Tworzone są też publikacje ponad uniwersyteckimi podziałami i wraz z innymi doktorami albo profesorami stworzyć publikację naukową, która będzie polecana studentom na wielu uczelniach. Są profesorowie, którzy mają na swoim koncie wiele publikacji naukowych, są też tacy, którzy mają jedynie minimum publikacji, pozwalających na zostanie profesorem.